Home   |  تماس با ما و ارسال مطالب |  پروژه‌ها  | نرم‌افزارهاي مورد نياز |

 

العلق
القلم
المزمل
المدثر
الفاتحة
المسد
التكوير
الاعلي
الليل
الفجر
الضحي
الشرح
العصر
العاديات
الكوثر
التكاثر
الماعون
الكافرون
الفيل
الفلق
الناس
الاخلاص
النجم
عبس
القدر
الشمس
البروج
التين
قريش
القارعة
القيامة
الهمزة
المرسلات
ق
البلد
الطارق
 القمر
ص

الاعراف
الجن
يس
الفرقان
فاطر
مريم
طه
الواقعة
الشعراء
النمل

القصص
الاسراء
يونس
هود
يوسف
الحجر
الانعام
الصافات
لقمان
سباء
الزمر
غافر

فصلت
الشوري
الزخرف
الدخان
الجاثية
الاحقاف
الذاريات
الغاشية  الكهف  النحل
نوح  ابراهيم  الانبياء المومنون السجدة الطور  الملك  الحاقة
المعارج
النبا
النازعات
الانفطار
الانشقاق
الروم
العنکبوت
المطففین
البقرة
الانفال
آل عمران
الاحزاب
الممتحنه
النساء
الزلزلة
الحديد
محمد
الرعد
الرحمن
الانسان

الطلاق 
البینة
الحشر
النور
الحج
المنافقون
المجادله
الحجرات
التحریم
التغابن
الصف
الجمعة
الفتح
المائده
التوبة
النصر


 

21-09-2023

 

متافیزیک چیست؟

 

ابر فیزیک یا متافیزیک دانش ماوراءالطبیعه، مابعدالطبیعه و الهیات تعریف می‌شود، همان‌طور که می‌دانیم اینها همگی مربوط به فلسفه قدیم و علوم ابتدایی و بدوی بشر می‌شوند، یعنی قبولاندن مسائل دینی و مذهبی برای جوامع بشری از راه‌های عقلانی و منطقی که ممکن است هیچ سروکاری با علومی همچون فیزیک و ریاضیاتی که ما می‌شناسیم نداشته باشد و یا به بیان دیگر متافیزیک عبارت است از شناخت پدیده‌های فیزیکی به استناد مطالب کتب آسمانی، ولی ما تعریف جدیدی برای متافیزیک مطرح میکنیم، یعنی علم و دانش خداوند برای آغاز خلقت، اداره و پایان آفرینش که تمامی علوم شناخته شده توسط بشر را شامل شده و به‌یقین فراتر از آن هم می‌رود و می‌تواند علوم جدیدی را برای ما پایه‌ریزی کند. همان‌طور که می‌دانیم هر علمی، عالمی و کتب مرجعی دارد و ما برای شناخت این علم چاره‌ای جز مراجعه به کتاب مرجع این دانش یعنی قرآن نداریم، برای اینکه علم و دانش برای بشر بیشتر جنبه اکتسابی یا تجربی داشته و دارد تا جنبه تحقیقی و اکتشافی، برای اینکه تعداد دانش‌آموزان و دانشجویان به‌مراتب بیشتر از معلمین و اساتید است و تعداد محققین انگشت‌شمار است. ازاین‌رو مطالعه این مبحث صرفاً به کسانی که به خداوند و مسائل دینی علاقه و کنجکاوی دارند توصیه می‌شود و صدالبته مطالبی که در این مبحث ارائه می‌شود می‌تواند بسیار جدید، دور از انتظار و متفاوت با دانسته‌های فعلی ما باشد که باید همیشه به این نکته توجه کنیم که کدام نظریه به واقعیت نزدیک‌تر بوده و می‌تواند حقایق را بهتر توجیه کند و دانسته‌های ما زیاد مورد اطمینان نیستند. برای اینکه ممکن است بسیار اشتباه و نادرست هم باشند و همواره نظریات جدید و انقلابی می‌توانند بهتر از نظریات قدیم باشند، برای اینکه باگذشت زمان دانسته‌های بشر دگرگون و متحول می‌شوند و علوم قدیمی می‌بایست به‌روز شوند و اگر به‌روز نشوند به‌یقین متروکه و رها خواهند شد. در حقیقت متافیزیک یک حرکت جسورانه و بزرگ علمی بشر برای شناخت کلی حقایق بوده است که متأسفانه نه‌تنها ناکام مانده؛ بلکه به‌مرورزمان دچار توهم و خرافات شده و مطالب غیرعلمی نیز به آن داخل شده است. هدف ما از این مبحث احیای مجدد متافیزیک و به نتیجه رساندن آن است که در نهایت می‌تواند بسیاری از مشکلات بشر را مرتفع نماید، زیرا متافیزیک علم و آگاهی است که صرفاً به خداوند مربوط می‌شود و دانستن آن توسط بشر بسیار مفید خواهد بود و آنچه که اروپا را در قرون‌وسطی به فلاکت کشید اناجیل (کتب عهد جدید) و احکام جعلی و تحریف شده تورات (کتب عهد قدیم) بود نه متافیزیک و یا کلام ناب خداوند متعال یعنی همان انجیلی که خداوند به عیسی رسول‌الله وحی فرموده بود. متافیزیک به طور خلاصه تعلیم و آموزش علم از استاد بزرگ آفرینش است. به بیان ساده با فلسفه ارسطویی یا افلاطونی و سایر رشته‌های فلسفی، هرگز نمی‌توان به مفهوم علمی آیات کتاب قرآن پی برده و آنها را درک و یا تجزیه‌وتحلیل کرد. در بخش فیزیک سعی در اثبات ریاضی و توجیه فیزیکی بسیاری از پدیده‌های شناخته شده و ناشناخته را نمودیم و در این بخش سعی می‌کنیم که صحت و درستی کتاب قرآن را برای خودمان توجیه و سپس ثابت کنیم. نگرش متافیزیک از طرف بالا (خدا) به‌طرف پایین (انسان، خلقت) است؛ ولی نگرش فیزیک از طرف پایین (دنیای خرد، کوانتوم) به‌طرف بالا (دنیای کلان، کیهان‌شناسی) است و البته موازی یکدیگرند. ولی گویا با ۱۸۰ درجه اختلاف، مخالف یکدیگر شده‌اند. سعی و تلاش ما همسو کردن این دو جهت علمی است.

هشدار: مطالب ارائه شده در این مبحث، عقاید و استنباط‌های شخصی بوده و در صورت نادرست بودن، لطمه و خللی به صحت و درستی مطالب کتاب آسمانی قرآن وارد نخواهد کرد، شما می‌توانید عقاید و استنباط‌های بهتر و درست‌تری داشته باشید و ما در این مبحث صرفاً اندیشه‌ها و استنباط‌های خود را ارائه می‌کنیم. صحت و درستی کتاب قرآن بدیهی و غیرقابل‌خدشه و انکار است.

این وب‌سایت یک سایت شخصی بوده و جزو حریم خصوصی ما محسوب می‌شود و یک رسانه (مدیا) یا یک اماکن عمومی محسوب نمی‌شود و سعی می‌کنیم که افکار و عقاید شخصی خودمان را در آن ارائه کنیم. چنانچه به باور شما غلط یا نادرست، ناخوش آیند و توهین‌آمیز بود، خیلی سریع از آن خارج شوید. ما را به خیر و شما را به‌سلامت. به باور ما مدیران رسانه یا مدیا سعی در القا افکار خود به دیگران را دارند؛ ولی سعی ما ارائه افکار و اندیشه خودمان به دیگران است (اشتراک‌گذاری حتی توسعه آن توسط دیگران). ما در خانه خود سخن می گوییم.

 

ذره اوليه و نيروی اوليه (نظريه وحدت نيروها)
تئوری نور
اعداد مرموز و رمز ترسيم ستاره داوود و ستاره داوود توسعه يافته در قرآن
هفت طيف مرئی و هفت پيامبر خداوند
قيامت در پيش است (انقلاب دوم ستارگان نوترونی)

منشأ پيدايش میکروارگانیسم‌ها (ریز اندامگان‌ها) انس، جن، جان، انسان
کائنات هوشمند يا ملائكه
جنسیت و ساختار زوجین در منظومه شمسی
ساختار فیزیكی جهنم
سياره زمين ما همان طاغوت است
مسیح عیسی ابن مریم رسول الله می‌آید
برهم‌کنش یا واکنش روح با ذرات بدون جرم (دخان - ذرات الهی)
تلفیق روح، كوانتوم و گرانش
زقوم، ضریع، غسلین

نشانه های قیامت
عبارات زوجين در قرآن
666 یا توالی عدد 6،6،6،6........

خیانت اعراب در مورد جمع آوری و کتابت قرآن ، کلام خداوند
ماجرای فدک چیست؟ از اعراب و اسرائیل فاصله بگیرید! خروج یاجوج و ماجوج یا گاگ و مگاگ
مکتب گاگ و مگاگ و اسلام مغولی (رفع آلودگی ژنتیک)
مصونیت جانی خاندان ابراهیم و آل عمران - خونریزی و خونخواری اولاد آدم
اسکندر مقدونی یا ذی القرنین
اسلام باطله عربی و آرماگدون شیطانی - نبرد ژنتیک یا  Genetic warfare
قانون قصاص در اسلام
فتنه وضو برای نماز، نماز مسافر، شهادت، حکم سرقت

سلیمان نبی و ملکه سبا
اثبات زنازادگی اعراب و اسرائیل و پایان کار آنها
قانون ربا و بانکداری اسلامی

فراماسونی چیست؟
آزادی و دمکراسی در اسلام
اینترنت رایگان استارلینک
تحلیل پرواز شمارهٔ ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین
تعریف صهیونیست "م" و مهدویت "سم" و بهائیت - پیشگویی ما در مورد عاقبت ادیان ابراهیمی - تدریس خرافات و ترویج خرافه گری در حوزه و دانشگاه - انقلاب و شورش بین‌المللی ایندیگوها یا نیلی‌ها
رؤیای حزقیال یا درگیری روح‌القدس و طایفه جنیان
صحیح بخارا و مسلم چیست؟ پارسی مجوس لاشه خور آخرش خوب بخور، شکل‌گیری امپراتوری الله در روی زمین
ابطال نظریه ولایت مطلقه فقیه
تولد دوباره مسیح از ملیکای باکره و حل پارادوکس پارس و اسرائیل، ظهور مکتب نیو صهیونیسم - مهدویسم
دابةالارض چیست؟
هوش بیولوژیک، غیر بیولوژیک و هوش مصنوعی
دلیل تمسخر در علم روان‌شناسی چیست؟
آیا خدا انرژی است؟
توهین به مقدسات و حکم اعدام

اسلام خوب است یا بد؟ سرنوشت ترک‌های باطله؟
دلیل مهروموم شدن کافی‌شاپ‌ها و کافی رستوران‌ها، لغو کنسرت‌ها، محافل هنری و... چیست؟ مجوز، مأموریت، صیغه و ازدواج سفید، معضل اجتماعی اینترنت، شیاف زقوم چیست؟
دلیل شکست بابک خرم‌دین (خرمیان، ساسانیان) در مقابل عباسیان، روسپی‌گری جرم است یا گناه؟ پارادوکس جوانان در چیست؟ آموزش روابط جنسی پیش‌دانشگاهی چیست؟ مشکل دانشگاه با ارگاسم چیست؟ ارگاسم مصنوعی چیست؟ طرح اعزام دانشجو به خارج از کشور
نوع بشر محکوم به انقراض و نابودی است و اصلاً هیچ راه نجات و برگشتی هم ندارد. اتصال به دیتابیس قدیمی و دریافت اطلاعات کهنه از برزخ
نبرد اسکندر مقدونی (نهنگ خشمگین یا پرنده مهاجر) با روش انک (رخشنه، یا رکسانا)، حل معمای ژنتیکی اسکندر، تعریف دقیق LGBT چیست؟ لشکر دوم اسکندر در راه است. پیشگویی ما در مورد جامعه LGBT و پیروان مذاهب ابراهیمی چیست؟ عمده دلیل انحراف جنسی یا انحراف قطب‌نمای جنسی چیست؟
جراحی زیبایی پلاستیک یا تجارت جنسی و قاچاق اعضا بدن

آیا درهای توبه باز است؟

 

همچنين سعي می‌کنیم كل قرآن را ترجمه و ارائه كنيم كه دسترسي به آن از پيوندهاي سمت راست صفحه مقدور است. البته اين ترجمه، بدون تفسير، خيلي دقيق و تحت‌اللفظی می‌باشد بدون لحاظ‌کردن ذهنيت و اعتقادات شخصی. لطفاً در صورت مشاهده هرگونه اشتباه و خطايي آن را گزارش دهيد.

 

حَتَّى إِذَا فُتِحَتْ يَأْجُوجُ وَمَأْجُوجُ وَهُمْ مِنْ كُلِّ حَدَبٍ يَنْسِلُونَ